+36 30 713 3165 Vagy ITT írjon nekünk
Ikea vagy más munkalapok illesztése és toldása. Röviden: három módja van a munkalapok illesztésének. Itt megmutatom, melyik hogy néz ki és mi a hátrányuk.
Az első kérdés, hogy milyen formájú a munkalap, amit össze szeretnénk illeszteni. Ezt a „formát” úgy értem, hogy képzeljük el a munkalapot a vége felöl nézve.
Arról az éléről lesz szó, ami a konyha közepe felé esik és a munkalap felső oldalán található.
Ezt leegyszerűsítve így néz ki.
De a gyakorlatban ez az él vagy le van kerekítve egy ívvel, ezt KEREK munkalapnak hívjuk.
vagy csak egy alig észrevehető 45 fokos letörés van rajta. Ezt SZÖGLETESnek nevezzük
Ha két ilyen szögletes munkalapot illesztünk egymás mellé, akkor csak egy vékony csík fog látszódni a találkozásnál, mert ezeken a munkalapokon mind az oldalán, mind pedig a szélén körbefut ez a 45 fokos letörés.
Ezeken a munkalapokon gyárilag műanyag vagy fa élzárás van és a csatlakozásnál a két élzárt él találkozik egymással.
Szerintünk a legjobb megoldás a szögletes munkalapok egymás mellé illesztése. (magunknak így csinálnánk)
Hátránya egy kis bemélyedés a két lap találkozásánál.
Kerek munkalapoknál nem alkalmazható.
Ha két kerek munkalapot szeretnénk egymás mellé illeszteni például egy saroknál, akkor
a hosszú oldalon lévő lekerekítés fog találkozni a rövid szögletes véggel. Ekkor egy nagyobb rés alakul ki, ami már zavaró, ezért el kell tüntetni.
Erre megoldás az összemarás. (avagy a láthatatlan illesztés) A két munkalap találkozását úgy alakítjuk ki, hogy a lekerekítés mindkét lapon egyformán találkozzon.
Hátránya: hivatalosan vízálló ez az illesztés, de a gyakorlatban vigyázni kell rá. Kifejezetten erre a munkalap toldásra kifejlesztett ragasztó-tömítő anyagot használunk, de még így is azt kérjük, hogy ne maradjon a toldáson a nedves konyharuha vagy ne legyen rajta a csepegtető tálca és a toldás essen minél messzebb a mosogatótól.
A gyakorlatban mindig marad egy mikroszkopikus rés, amin a víz nem fér be, de a pára igen. Napjainkban igen közkedvelt ez az eljárás, de a személyes véleményem szerint ez az illesztés nem évtizedekre készül.
Ráadásul sok „mesterember” sima szilikont használ ehhez az illesztéshez is, amiből idővel kis darabkák válnak le és akkor már nem csak a mikroszkopikus repedések lesznek, hanem nagyobbak is.
Még egy hátránya a plusz munkadíj, hiszen egy időigényes munkafolyamat a találkozások kialakítása.
Az alumínium profil a másik megoldás a kerek munkalap toldására. Régi tradicionális megoldás. Vannak, akik ragaszkodnak hozzá, így még a szögletes munkalaphoz is ezt kérik.
Hátránya, hogy a munkalap síkjából kiáll egy alumínium profil. Zavaró lehet törölgetéskor.
Ha nem az IKEA-ból szeretne munkalapot, akkor FONTOS, hogy a METOD és ENHET konyhabútorokra 635 mm mély munkalap való! Erre ügyelni kell a vásárláskor, mert az átlagos munkalapok kisebbek!
A Szekrényszerelés.hu egy IKEA bútorok összeszerelésére és beépítésére szakosodott vállalkozás, ami NEM szerződött partnere az IKEA-nak. A két cég semmilyen kapcsolatban nem áll egymással.
Bankkártyás fizetés. A kényelmes és biztonságos online fizetést a Barion Payment Zrt. biztosítja, MNB engedély száma: H-EN-I-1064/2013.
2234 Maglód
Kossuth Lajos utca 114
Adószám: 12605561-1-13
Cégjegyzékszám: 13-09-165553
©2024 Szekrényszerelés.hu Minden jog fenntartva. · Ikea bútor összeszerelés · Ikea konyha összeszerelés · Adatvédelem · Tervezte: Berta Márton
Ez a weboldal alapvető sütiket használ a megfelelő működéséhez, és nyomkövető cookie-kat használ, hogy megértse, hogyan lépnek a felhasználók kapcsolatba vele. Ez utóbbit csak a beleegyezésed után használjuk.